Ремонт на канализационни тръби. Ако канализаионната система е инсталирана по всички изисквания, особено ако тоша са модерни пластмасови канализационни тръби. Тази тръба мове да служи десетилетия, без да създава никакви проблеми за собствениците и жителите на имота. Ако е така, голяма част от казаното по-долу няма да е необходимо да се прави.
Има три оснобни проблема, които могат да бъдат причинени от проблеми с канализационните тръби. Но, тъй като за всеки проблем си има решение, ще обсъдим и съответнитен решения на тези проблеми.
Ремонт на канализационни тръби
Проблем с тръбата на канала, който тече при връзката. Първото нещо, което трябва да се направи е да се определи мястото на теча. Най-често този проблем се наблюдава в места, където са свързани конструктивните части на сифона и на канала разположен под мивката. За разрешаването на този проблеме достатъчно леко да се затегне резбата или да се смени гуменото уплътнение.
Ако течът се открие на сглобката на чугунени тръби, течът мове да се отстрани, като тръбата се почисти до гол метал и празнината се запечата с допълнителни метални конуси. Благодарение на гъвкавостта на метала, запечатването на празнината става бързо и без никакви проблеми.
Проблем с тялото на тръбата. Отнякъде тече.
Този проблем означава, че тръбата има дефект от производителя или срокът на годност е изтекъл. При всички случаи това е ясен сигнал, че е време за основен ремонт на целия канализационен водопровод.
Има метод, който по-скоро напомня на процедура за оказване на спешна помощ. Какво означва това? Върху мястото на теча се полага надеждно гумено уплътнение в един или два слоя. Покритото място се закрепва с метални скоби над и под него. След като конструцията е здраво затегната с болтове се покрива с бързосъхнещо гумено уплътнение. Ремотът на канала е завършен.
Проблем със запушена канализационна тръба
Най-често виновник за запушването е коляното на сифона, разположено под мивката. За да отстраните запушването, просто използвайте бутало. Това доста просто устройство създава повишено налягане над дренажния отвор, което принуждава мръсотията да се движи от тясното гърло в по-широката тръба.
Ако не можете да разрешите този проблем с помощта на бутало, можете внимателно да разглобите сифона и да го почистите ръчно. Ако и двете предишни манипулации не са имали желания ефект, можете да използвате химически агент, предназначен за почистване на канализационната система. Така със сигурност ще се справите с ремонта на канала.
Единствената молба е, преди да излеете този продукт в канализацията, да прочетете внимателно инструкциите за употреба.
Не е препоръчително да използвате домакински химикали за други цели. Рискувате да причините непоправима повреда на вашия канализационен тръбопровод. Инструкциите за химическия почистващ препарат описват подробно всички условия за неговото използване. Върху какви видове запушвания работи? За какви тръби е предназначен?
Ако тези усилия не помогнат за премахване на запушването в тръбата, ще ви е необходим специален кабел за пробиване. Имайте предвид, че не можете да прекарате кабела през дренажния отвор при ремонта на канала, ако не искате да причините механична повреда на системата.